• Biologická olympiáda

• V okresnom kole biologickej olympiády v kategórii D, ktoré sa uskutočnilo 20.4.2023 sa žiakom našej školy darilo. Nikola Mačkinová (sekunda) sa umiestnila na 1. mieste, Katarína Barancová (6.A) na 2. mieste a Martin Špaňo (sekunda) získal 3. miesto. Michal Vachna (6.C) je úspešný riešiteľ. Blahoželáme!

• Dni zelených škôl

• Milí žiaci, rodičia a priatelia školy, blíži sa 22.4. – DEŇ ZEME, ktorý si tento rok ako ZELENÁ ŠKOLA pripomenieme BRIGÁDOU v areáli školského dvora. Zároveň sme pri príležitosti Dňa Zeme už tradične odštartovali DNI ZELENÝCH ŠKȎL – tohtoročné sa konajú 18.-30.4.2023. Tento školský rok je našou hlavnou zelenoškolskou témou DOPRAVA A OVZDUŠIE – čakajú nás rôzne akcie, medzi inými aj VIDEOSÚŤAŽ v tvorbe krátkych videí na eko-témy. Viac informácií na našich plagátoch.

• Brigáda - 22. 4. 2023 - Deň Zeme

• Pozývame všetkých rodičov a  žiakov na brigádu, ktorá sa uskutoční dňa 22. 4. 2023 od 9.00 hod. Pracovať sa bude na úprave školského areálu a okolia školy. Za vašu pomoc vopred ďakujeme!

• Deň narcisov 20. apríl 2023

• Vo štvrtok 20.4.2023 vysielame študentov našej školy do petržalských ulíc ako dobrovoľníkov pre zbierku Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine.
            Účelom zbierky je získanie zdrojov na finančnú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, ale aj na edukáciu verejnosti smerovanú k dôležitosti prevencie.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na život z inej strany dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky. Príspevok je dobrovoľný a v ľubovoľnej sume. Informácie o možnostiach prispenia sú uvedené na www.dennarcisov.sk.

• Dejepisná olympiáda

• krajskom  kole 15. ročníka dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo dňa 3.4.2023, sa umiestnil žiak triedy sekunda Ján Ivičič na nádhernom 2. mieste.

Preukázal výborné vedomosti z prebratého učiva, z regionálnych dejín ako i vedomosti z monotematickej časti, určenej v tomto školskom roku so zameraním na Dejiny vedy a techniky.

Srdečne blahoželáme!

• Geografická olympiáda

• V marci 2023 sa konalo obvodné kolo geografickej olympiády. Henrieta Makovníková zo sekundy sa umiestnila na 3 mieste. Úspešnými riešiteľmi sa stali: Nikola Mačkinová a Ján Ivičič zo sekundy, Veronika Brillová a Martin Ondriska z tercie, a z 5. ročníka Soňa Marozsová, Marek Modrák (5.A) a Marián Dúbravka (5.B). Blahoželáme a Henrietke držíme palce v krajskom kole.

• Návšteva írskeho veľvyslanca

• Dňa 3. apríla sme mali v našej škole vzácnu návštevu, írskeho veľvyslanca Dermota McGaurana. Žiakom 6. ročníka a gymnazistom priblížil prácu na veľvyslanectve a v diplomatických službách, porozprával zaujímavé informácie o jeho rodnej krajine, Írsku, a dal priestor žiakom na ich otázky.

Otázok bolo naozaj veľa. Teší nás, že naši žiaci ukázali veľmi dobrú znalosť angličtiny pri rozhovore s pánom veľvyslancom. Tiež nás milo prekvapil jeho priateľský prístup, zmysel pre humor, prirodzená zdvorilosť a trpezlivosť s našimi žiakmi.  FOTO

• Testovanie9

• 22.3.2023 sa uksutoční celoslovenské testovanie žiakov zo slovenského jazyka a matematiky. Testovania9 sa zúčastnia žiaci 9.ročníka, žiaci kvarty a žiaci prvého ročníka bilingválneho gymnázia.

• Veronika Brillová z tercie sa 17. marca 2023 zúčastnila Krajského kola biologickej olympiády v kategórii C. Umiestnila sa na 3. mieste. Veronike blahoželáme!

• Matematická olympiáda

• V okresnom kole matematickej olympiády sa naši žiaci umiestnili na popredných miestach: Marek Modrák(5.A), Júlia Herényiová (5.B) a Júlia Ševčíková (5.C) obsadili 1. miesto.

Medzi úspešných riešiteľov patrili aj: Alexandra Modráková z 5.A, Marián Dúbravka z 5.B a Ema Kerekešová z 5.C.
            Všetkým srdečne blahoželáme!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Žiačky našej školy sa dňa 16. februára 2023 zúčastnili Krajského kola Olympiády v anglickom jazyku.

Terézia Romančíková (tercia) získala 3. miesto va kategórii 1B a Petra Oravcová (sekunda) bola úspešná riešiteľka (4. miesto).

Výhercom blahoželáme!

• Fašiangový týždeň

• Posledný týždeň pred prázdninami i pôstom sme patrične využili a spoločne oslávili Fašiangy. V utorok sme mali aktivity spojené so sv. Valentínom, v stredu sme akciou "fašiangová šiška" pomohli Sýrii a Turecku (1700€) a vo štvrtok sme si užili karneval. Fotky

• Pomoc pre Sýriu a Turecko

• V stredu - 15. 2. 2023  sa v našej škole uskutočnila milá akcia - Fašiangová šiška, v rámci ktorej žiaci určených tried a ich rodičia napiekli rôzne fašiangové dobroty a iné koláčiky a potom ich predávali za cenu 1€.  Výťažok z tejto akcie bol 1700€.  Finančné prostriedky boli odovzdané Slovenskej katolíckej charite na pomoc ľuďom postihnutých zemetrasením v Sýrii a Turecku.  Všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli do tejto akcie ĎAKUJEME!

• V okresnom kole dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo dňa 8.2.2023, sa naši žiaci umiestnili na popredných miestach:
            Ján Ivičič  - 1. miesto (trieda sekunda, kategória E) - postup do krajského kola , Adam Kuchta - 2. miesto (trieda sekunda, kategória E ) - postup do krajského kola
            Medzi úspešných riešiteľov patrili aj : Radúz Krušina z 9.B (8.miesto, kategória C - 9. roč.), Terézia Romančíková z tercie (7.miesto, kategória D - 8.roč), Richard Baranec zo 6.A (6.miesto, kategória F - 6.roč.) a Jozef Šimoňák zo 6.B (7.miesto, kategória F - 6.ročník)
            Všetkým srdečne blahoželáme a postupujúcim želáme veľa úspechov v krajskom kole !

• 14. februára 2023 sa žiačky Tercie zúčastnili okresného kola biologickej olympiády v kategórii C. Veronika Brillová sa umiestnila na 1. mieste a Terezka Romančíková je úspešnou riešiteľkou. Dievčatám blahoželáme a Veronike prajeme veľa úspechov v krajskom kole.