• Máme v 4.C majstra Slovenska?

• Lukášovi Janovíčkovi zo 4.C sa to tento rok ešte nepodarilo. Ale druhé miesto na Majstrovstvách Slovenska v šachu je fantastický úspech. Počas celej sezóny úspešne reprezentoval našu školu.
            Čo boli Lukášove ďalšie veľké úspechy v skončenej šachovej sezóne 2023/2024?

• Vyhral základnú časť tzv. Grand prix mládeže – celoročná séria turnajov po celom Slovenskudetí do 14 rokov.
            • Na celoslovenskom finálovom turnaji tejto súťaže 23.6., skončil na 2.mieste.

• Celkový víťaz série 7 turnajov v Nitre – Zobor cup.

• 20 umiestnení na stupni víťazov, z toho väčšina víťazstiev na rôznych turnajoch – Skalica, Žilina, Brezová pod Bradlom, Myjava, Nitra, Mojmírovce, Senec a samozrejme Bratislava.

Držať palce mu budeme v auguste na Majstrovstvách Európy mládeže v šachu v Prahe.

Svojimi výkonmi motivoval k láske k šachu aj svoju sestru Emku Janovíčkovú z 2.B.
            Tiež sa jej podarilo rozšíriť svoju medailovú zbierku za viaceré umiestnenia na stupni víťazov medzi
            dievčatami ako aj získať pohár za najlepšie umiestnené dievča v sérii turnajov Detská Bratislavská liga.
            Aktuálne je na 7. mieste na Slovensku medzi dievčatami do 10 rokov.
            Obom gratulujeme a želáme veľa šťastia a úspechov v ďalších turnajoch.