Opäť po nejakom čase tu máme videosériu Zelenej školy! Tentokrát nebude o energii, ale o bicyklovaní! Gercenka bicykluje = desiatky hodín príprav, natáčania a postprodukcie a ako výsledok 5 videí, ktoré sa oplatí vidieť! Nové video každú stredu na našom YouTube!

Dnes sme spustili nový web Kolégia, ktorý vytvoril šikovný programátor z Kolégia Dano Svitaň. Nájdete ho tu: https://zelena.svr.sk

➡ CYKLOVÝLETY & DNI ZELENÝCH ŠKÔL

Okrem toho pripravujeme ďalšie cyklovýlety a tiež Dni Zelených škôl, ale o oboch

sa viac dozviete už čoskoro!

• Biologická olympiáda

• Začiatkom februára sme sa zúčastnili okresného kola biologickej olympiády v kategórii C. Dievčatám z Kvarty sa mimoriadne darilo: Terezka Romančíková získala 2. miesto a postupuje do krajského kola. Veronika Brillová sa umiestnila na 3. mieste. Gratulujeme!

• DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

•  V okresnom kole 16. ročníka Dejepisnej olympiády uskutočnenom dňa 5.2. 2024 nás výborne reprezentovali naši žiaci. Daniela Kováčiková (kategória F - Príma) získala 1.miesto a Matej Černák (kategória F - 6.B) 2. miesto. Richard Baranec (kategória E - 7.A)  získal 2.miesto a  postupuje do krajského kola. Tibor Tišťan (kategória E - 7.C )  bol riešiteľom olympiády. Ján Ivičič (kategória D - Tercia ) sa umiestnil na 1. mieste a postupuje  do krajského kola. Henrieta Makovníková  (kategória D - tercia) sa umiestnila ako úspešná riešiteľka na  9.mieste.Terézia Romančíková ( kategória C - kvarta) získala  3. miesto a Martin Ondriska (kategória C - kvarta) 6. miesto .

Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme v ďalšom súťažnom kole veľa úspechov!

• IT Fitness Test 2023

• Naše gymnázium získalo certifikát Lídri digitálnej éry. Spomedzi takmer 700 testovaných škôl sme sa vo vekovej kategórii základná škola umiestnili medzi desiatimi najlepšími školami.

• Vianočné prázdniny

• sú od 22. 12. 2023 ( v tento deň je riaditeľské voľno)   do 7. 1. 2024 . Nástup do školy je 8. 1. 2024 (v pondelok).

• pIšQworky
          • pIšQworky

• Aj tento rok sa konala súťaž pIšQworky.

Tímy Big brain (tercia) a Finanční žraloci (8.B) sa kvalifikovali cez školské a obvodné kolo až do krajského kola, kde žiaci z Big brain obsadili krásne 3. miesto.

Blahoželáme.

• Zo školského kola 16. ročníka dejepisnej olympiády v šk. roku 2023/2024 , ktoré sa uskutočnilo dňa 5.12.2023 , do okresného kola postúpili:

Kategória F ZŠ : Matej Černák (6.B) 1. miesto

Kategória E ZŠ : Richard Baranec (7.A) 1.miesto ,Tibor Tišťan (7.C) 2.miestoKategória D ZŠ:  Rebeka Okoličányová (8.B) 1.miestoKategória F (1. roč. OG): Daniela Kováčiková (Príma) 1.miesto

Kategória D (3.roč. OG): Ján Ivičič (Tercia)  1.miesto , Henrieta Paulína Makovníková (Tercia) 2. miesto

Kategória C (4.roč. OG): Terézia Romančíková (Kvarta) 1.miesto , Martin Ondriska (Kvarta) 2.miesto

Medzi úspešných riešiteľov patrili aj: Michal Vachna (7.C), Jozef Šimoňák (7.B), Dávid Filakovský (7.A)a  Adam Kuchta (Tercia).

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl a úspechov v ďalšom kole 8.2.2024.

• Deň otvorených dverí

• Dňa 29. novembra, v čase od 9:30 do 15:30, pozývame všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu na Deň otvorených dverí.

• Šachový turnaj

• V stredu 25.10.2023 sa uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Bratislava V žiakov a žiačok základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií v zrýchlenom šachu. Náročný turnaj najlepšie zvládol ŠIMOM KAZÍK, ktorý postupuje na krajské kolo. Blahoželáme :-)

• Detský Davis Cup

• Naši  žiaci   Lukas Lorinčík (4.B) a Tobiáš Kraus (2. C) sa zúčastnili tenisového turnaja Detský Davis Cup - Majstrovstvá Slovenska do 10 rokov v tenise, kde sa s družstvom Tk Petržalka stali majstrom Slovenska. Lukasovi a Tobiášovi blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov.

• Biela Pastelka 2023

• Dňa 22.9.2023 sa žiaci našej školy zapojili do zbierky BIELA PASTELKA. Vyzbieralo sa 488,05  € .

Opäť sme sa presvedčili , že deti, rodičia, ale aj učitelia majú štedré srdce. Veľká vďaka.

• Environmentalne vzdelávanie

• Vážení rodičia a milí žiaci,

v mesiaci októbri si pripomíname svetový deň ochrany zvierat (4. 10.) a medzinárodný deň stromov (20. 10.). Preto si chceme prehĺbiť vzťah k prírode a brať ohľad na zhoršujúce sa klimatické zmeny. V rámci enviromentálneho vzdelávania organizujeme prednášku na tému Klimatické zmeny dňa 27. októbra 2023 (štvrtok) pre žiakov 5. a 6. ročníka. Prednášateľom budú učitelia Spojenej školy sv. Františka z Assisi, ktorí interaktívnym  spôsobom priblížia túto problematiku.

• Slávnostné udeľovanie ocenení DofE

• Máme bronz! Máme striebro!
            Naši študenti zapojení v minulom školskom roku do programu DofE úspešne prekonávali výzvy v športe, talente a dobrovoľníctve, zvládli náročnú dobrodružnú expedíciu, za čo získali ocenenie vojvodu z Edinburghu. Na septembrovej slávnostnej ceremónii si prevzali certifikáty od veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku pána Nigela Bakera a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja pána Juraja Drobu.

Absolventi striebornej úrovne: Eva Beke, Hanka Jagnešáková, Michaela Mikušková, Simona Šimášková, Hugo Seko z triedy sexta; Sofia Pregová, Sofia Seginková a Diana Hasajová z oktávy

Absolventi bronzovej úrovne: Hana Machajdíková z kvinty, Tomáš Pašuth, Sofia Slivoňová a Oliver Streška z triedy 2.BG

Oceneným blahoželáme a veríme, že v plnení svojich cieľov budú pokračovať aj naďalej.

Aj v tomto školskom roku ponúkame študentom gymnázia zapracovať na sebe, rozvíjať vytrvalosť či cieľavedomosť, objaviť nové zručnosti a záujmy a následne získať medzinárodný certifikát, ktorý môže pomôcť pri prijímacích pohovoroch na univerzity.