• Šachový turnaj

• V stredu 25.10.2023 sa uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Bratislava V žiakov a žiačok základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií v zrýchlenom šachu. Náročný turnaj najlepšie zvládol ŠIMOM KAZÍK, ktorý postupuje na krajské kolo. Blahoželáme :-)

• Detský Davis Cup

• Naši  žiaci   Lukas Lorinčík (4.B) a Tobiáš Kraus (2. C) sa zúčastnili tenisového turnaja Detský Davis Cup - Majstrovstvá Slovenska do 10 rokov v tenise, kde sa s družstvom Tk Petržalka stali majstrom Slovenska. Lukasovi a Tobiášovi blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov.

• Biela Pastelka 2023

• Dňa 22.9.2023 sa žiaci našej školy zapojili do zbierky BIELA PASTELKA. Vyzbieralo sa 488,05  € .

Opäť sme sa presvedčili , že deti, rodičia, ale aj učitelia majú štedré srdce. Veľká vďaka.

• Environmentalne vzdelávanie

• Vážení rodičia a milí žiaci,

v mesiaci októbri si pripomíname svetový deň ochrany zvierat (4. 10.) a medzinárodný deň stromov (20. 10.). Preto si chceme prehĺbiť vzťah k prírode a brať ohľad na zhoršujúce sa klimatické zmeny. V rámci enviromentálneho vzdelávania organizujeme prednášku na tému Klimatické zmeny dňa 27. októbra 2023 (štvrtok) pre žiakov 5. a 6. ročníka. Prednášateľom budú učitelia Spojenej školy sv. Františka z Assisi, ktorí interaktívnym  spôsobom priblížia túto problematiku.

• Slávnostné udeľovanie ocenení DofE

• Máme bronz! Máme striebro!
            Naši študenti zapojení v minulom školskom roku do programu DofE úspešne prekonávali výzvy v športe, talente a dobrovoľníctve, zvládli náročnú dobrodružnú expedíciu, za čo získali ocenenie vojvodu z Edinburghu. Na septembrovej slávnostnej ceremónii si prevzali certifikáty od veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku pána Nigela Bakera a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja pána Juraja Drobu.

Absolventi striebornej úrovne: Eva Beke, Hanka Jagnešáková, Michaela Mikušková, Simona Šimášková, Hugo Seko z triedy sexta; Sofia Pregová, Sofia Seginková a Diana Hasajová z oktávy

Absolventi bronzovej úrovne: Hana Machajdíková z kvinty, Tomáš Pašuth, Sofia Slivoňová a Oliver Streška z triedy 2.BG

Oceneným blahoželáme a veríme, že v plnení svojich cieľov budú pokračovať aj naďalej.

Aj v tomto školskom roku ponúkame študentom gymnázia zapracovať na sebe, rozvíjať vytrvalosť či cieľavedomosť, objaviť nové zručnosti a záujmy a následne získať medzinárodný certifikát, ktorý môže pomôcť pri prijímacích pohovoroch na univerzity.

Poďte do DofE milí študenti!