• GercenkaFest 2023 - program

• Prinášame časový harmonogram nášho festivalu. Ak by mohol niekto z rodičov pomôcť s prípravou pred festivalom a uprataním po festivale, nech sa zapíše do TABUĽKY. Vopred ďakujeme za pomoc.

• Exkurzia

• V utorok 28. 4. 2023 sa študenti navštevujúci seminár z chémie a biológie zúčastnili exkurzie v laboratóriu Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave. Študenti mali možnosť vidieť biochemické laboratóriá a dozvedieť sa, ako sa postupuje pri analýze biologického materiálu, ako sa vyrábajú preparáty a aké farbivá sa používajú na ich zafarbenie. Exkurziou nás sprevádzala sestra Miriam, ktorá je pracovníčkou onkologického ústavu.

• Olympijský odznak všestrannosti

• V stredu 19. 4. 2023 v hale Elán žiaci základnej školy a gymnázia reprezentovali našu školu v  krajskom kole Olympijského  odznaku všestrannosti (OLOV). Na prekážkovej dráhe si svoje sily zmeralo 184 žiakov z 23 škôl Bratislavského kraja.

• Florbalový trunaj

• Dňa 29. 3. 2023 sa žiaci 5.- 9. ročníka ZŠ a gymnázia zúčastnili florbalového turnaja „Super Florbal POHÁR žiakov ZŠ“. Do krajského kola chlapci nepostúpili, ale podali výborný bojovný výkon.

• Slávik Slovenska 2023

• Posledný mesiac na škole sa niesol aj v duchu príprav na súťaž ľudovej piesne - Slávik Slovenska 2023.

Tento rok sme školské kolo súťaže organizovali spoločne so speváckym odborom Základnej umeleckej školy sv. Cecílie, ktorá pôsobí v našej škole. 25.apríla sa v školskej kaplnke stretlo veľa talentovaných spevákov a speváčok, vypočuť si ich prišli aj ich rodičia.

Súťažili sme v troch kategóriach, celkovo sa súťaže zúčastnilo 45 žiakov a študentov našej školy.

Víťazi školského kola za školu postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo 10.mája v Dome kultúry Lúky.

V 1.kategórii nás v okresnom kole reprezentovala Karin Nemčoková (2.A), v 2.kategórii Lia Kardelisová (6.C) a v 3.kategórii Tamarka Fendeková (tercia).

V 1.kategórii sme získali čestné uznanie poroty a v 2.kategórii 2.miesto

Všetkým našim deťom a študentkám, ktoré sa na súťaž poctivo pripravovali a následne sa školského a okresného kola súťaže zúčastnili, úprimne ďakujeme.

Víťazom a víťazkám srdečne blahoželáme.

• Biblická olympiáda

• Dňa 25.4.2023 sa v priestoroch bratislavského seminára na Kapitulskej ulici konalo diecézne kolo Biblickej olympiády, ktorej hlavnou témou tento rok bola: Odvaha a dôvera v Boha. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky tercie: Veronika Brillová, Karolína Drusková a Barbora Sklenková. V silnej konkurencii sa im podarilo obsadiť konečné druhé miesto. Všetkým súťažiacim gratulujeme a želáme im, aby im radosť z čítania a štúdia Sv. Písma naďalej nadchýnala a napĺňala srdce láskou pre Boha.

• Geografická olympiáda

• Henrieta Makovníková zo sekundy sa v krajskom kole geografickej olympiády (kategória F) umiestnila na 3. mieste. Blahoželáme!

• ZBER papiera

• Tento týždeň od 3.-5. 5. 2023 organizujeme ZBER PAPIERA - a vyhlasujeme týmto aj SÚŤAŽ TRIED. Papier možete nosiť pevne previazaný špagátom v menších (zdvihnutelných) kopách ku vchodu od telocvične ráno od 7.30-8.15, prípadne v stredu 3.5. aj poobede od 15.45-16.30. Do zberu možete priniesť staré noviny, časopisy, knihy (ale bez pevného obalu), kartóny, krabice. Ďakujeme, že sa zapojíte:-)