• O tom, že najdôležitejšie veci v živote nie sú veci, sa presvedčili naši tretiaci počas víkendu 25.-26.mája, kedy pristúpili k 1.svätému prijímaniu.

V nedeľu sa deti na znak vďačnosti vybrali na púť. Ako povedal páter Milan na sv.omši - koho chcela Panna Mária mať tu, ten tu je.  Spoločenstvo sme budovali aj pri stole, káve a sladkých dobrotách mamičiek.

Ďakujeme všetkým za akúkoľvek pomoc pri príprave tejto slávnosti. FOTO Z OBOCH DNÍ TU

• Galaxiáda

• Žiaci štvrtého ročníka (Lukáš Bosák, Tomáš Košík a Samuel Šimo) postúpili v programovacej súťaži spomedzi vyše 1000 súťažiacich do finále s 20 najlepšími. Darilo sa im aj v Žiline, kde obsadili 6., 9. a 15. miesto. Blahoželáme.

• Vybíjaná

• Tretiaci a štvrtáci sa v rámci Dňa Petržalky 2019 zúčastnili turnaja vo vybíjanej. Umiestnili sa na treťom mieste. FOTO TU

• Sokoliari

• Dňa 21.5.2019 sme sa v rámci environmentálnej oblasti v ŠKD stretli na školskom dvore, kde nám sokoliari porozprávali o živote sokolov, orla skalného a našej najväčšej sovy - výra skalného. Najväčším zážitkom bolo, že sme sa mohli týchto dravcov dotknúť. Dozvedeli sme sa veľa nových a zaujímavých informácii a videli sme ako lietajú. Na záver sme sa s nimi mohli odfotiť - pozrite si galériu

• Tenis do škôl

• Naša škola sa tento rok zapojila do projektu Tenis do škôl. Na hodinách telesnej a športovej výchovy sme využívali balíček, ktorý nám poskytol Slovenský tenisový zväz s finančným príspevkom od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Žiaci sa na hodinách TSV oboznámili so základmi tenisu a s pravidlami tohto športu. Ako im to ide uvidíte na FOTOGRAFIÁCH

• BRIGÁDA

• V sobotu 11. 5. 2019 od 9.00 hod.sa uskutoční brigáda na úprave okolia školy. Pozývame všetkých rodičov, žiakov a priateľov školy, aby prišli pomôcť skrášliť okolie našej školy. Za vašu pomoc vopred ďakujeme.

• Englishstar

• Englishstar  bude prebiehať:

10.5. v piatok  pre 1. roč., 4.-9.ročník, o 9.10 cez 2.vyučovaciu hodinu

13.5. v pondelok  2.-3.ročník 8.15 cez 1. vyučovaciu hodinu

Výsledky budú 10.6.2019.

• Slávik Slovenska

• Naša škola sa zapojila do súťaže Slávik Slovenska. V školskom kole vyhrala Lia Kardelisová z 2.D triedy 1. kat. ZŠ, 1. miesto v 2. kat. ZŠ získala Dáška Podkamenská zo 6.A triedy. V 2. kat. za gymnázium uspela Miška Mikušková z prímy a najlepšia v 3. kategórii za gymnázium bola Barborka Kružliaková zo sekundy. V okresnom kole obsadili Lia a Barborka 1. miesto a postupujú do krajského kola, 3. miesto získala Miška a  pochvalu za pozoruhodný výkon dostala Dáška. Tešíme sa a gratulujeme.

• Tehlička

• Dňa 24.4.2019 sme ukončili zbierku na Tehličku, do ktorej sa žiaci našej školy zapojili aj tento rok.

Vyzbieralo sa 1310€. Opäť sme sa presvedčili, že deti a rodičia majú štedré srdce.

• Rovesnícke vyučovanie

• Dňa 11.4. žiaci 8.A pripravili rovesnícke vyučovanie pre žiakov 4.C z predmetu Chémia. Predviedli im 7 zaujímavých pokusov: Horenie sodíka, Manganistanový chameleón, Domáci pH indikátor, Modrá banka, Slonia pasta, Tajné písmo, Balónový pokus. Foto tu.

• Futbal

• Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola v malom futbale, kde napokon obsadili krásne 2.miesto.

• Matematická olympiáda obvodné kolo

• 9.apríla sa konalo Obvodné kolo matematickej olympiády v kategóriách 6, 7 a 8. Naša škola mala tiež svojich zástupcov. V kategórii 6 sa úspešným riešiteľom stal Jakub Švirloch a obsadil štvrté miesto.Gratulujeme! MŠ

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutoční v dňoch 12. 4 - piatok od 14.00 do 18.00 hod. a 13. 4. 2019 v sobotu od 9.00 hod. do 12.00 hod. Tešíme sa na vás:-)

• Divadelné predstavenie

• Žiaci 6.A triedy si v piatok 5.4.2019 v Štúdiu L&S pozreli krásne predstavenie Modrý vták. Za krásny umelecký zážitok ďakujú Divadlu LUDUS!

• Pytagoriáda, okresné kolo

• V poslednom marcovom týždni sa žiaci zúčastnili okresného kola Pytagoriády. V konkurencii vysokého počtu účastníkov (v šiestich kategóriách spolu súťažilo 293 žiakov z 19 škôl) dosiahli veľmi pekné výsledky vo svojich kategóriách. P3 - Trgo (3.miesto), Koutný (7.miesto), Lehota (10.miesto), P4 - Valovič (5.miesto), Martinec, Legnavský (úspešní riešitelia) Gratulujeme, M.Š.