• Adorácia rodín za rodiny

• Milí rodičia a žiaci  školy,

pozývame vás na chvíľu sa zastaviť
            s vďakou a prosbou pri Pánovi v Eucharistii
            v rámci celoslovenskej štafetovej adorácie rodín za rodiny,

ku ktorej sa naša škola pridá

18. októbra  2019

od 8.00 do 20.00 hod.

v kaplnke našej školy na 3. poschodí.

Ak máte záujem zúčastniť sa adorácie, prosíme prihláste sa na  https://www.adoraciarodin.sk/a2019-10-18/

• Create and Control

• Si študent kvarty až septimy? Chceš si vyskúšať, aké je to riadiť vlastný štát, riešiť jeho problémy, krízy, financovať na burze, zúčastniť sa modelového zasadnutia OSN...? Chceš zažiť vysokú politiku na vlastnej koži? Tak potom je celoročná súťaž Create and Control niečo práve pre teba. Na našej škole vznikne jeden z 20 tímov z celého Slovenska. V tíme môže byť maximálne 10 žiakov. Pre viac info príď na prezentáciu súťaže (25.9.2019 o 14:15 v kvinte) alebo klikaj na createandcontrol.eu. Súťaž je určená aj pre tých, ktorí z tejto oblasti nemajú až také vedomosti.Viac info nájdeš aj v prihlasovacom formulári, cez ktorý sa môžeš potom aj prihlásiť: https://forms.gle/FBKVRebxN6A9Gyor6

• DofE

• Aj naša škola má už svojich prvých úspešných bronzových absolventov programu DofE! Dňa 10.9.2019 sa 11 našich študentov z tried sexta a septima zúčastnilo oceňovania v Starej tržnici spolu s ďalšími 500 mladými ľuďmi zo západného Slovenska, kde ich po slávnostnom otvorení pani prezidentky Zuzany Čaputovej ocenil Juraj Káčer - námestník primátora Bratislavy. Úspešným absolventom blahoželáme a tešíme sa na ďalších mladých z našej školy, ktorí radi vystúpia zo svojej komfortnej zóny a spravia niečo viac - aj pre seba, aj pre druhých.

• Škola v prírode

• Druhý septembrový týždeň strávili triedy Sekunda a 7.A v RZ Euromesto v obci Častá-Píla. Týždeň plný športových aktivít či vedomostných súťaží nám ubehol rýchlo. Nadlho však zostanú príjemné zážitky a nové priateľstvá.

• Exkurzia do Švajčiarska

• V uplynulých dňoch sme sa v rámci predmetu nemecký jazyk zúčastnili krásnej exkurzie do Švajčiarska. Z veže najznámejšieho kostola v Berne sme si pozreli toto krásne hlavné mesto krajiny, ktoré dýchalo históriou, a jeho nádhernú architektúru, prešli sme sa ženevskými uličkami a videli 140 metrov vysoký gejzír i zaujímavé kvetinové hodiny. Navštívili sme slávny Château de Chillon – rozprávkový stredoveký hradík na brehu Ženevského jazera s neskutočným pozadím začínajúcich Álp, oddýchli sme si prechádzkou po promenáde a ležaním pri jazere v krásnych mestečkách Montreux a Vevey. Silným zážitkom bola návšteva sympatického mesta Luzern, kde sme sa prešli po slávnom Kaplnkovom moste s rozkvitnutými muškátmi, vychutnali si slniečko v útulnej kaviarni s výhľadom na Alpy. Záverečnou bodkou boli pouliční hudobníci, ktorí pri tejto, jednej z mnohých nádherných švajčiarskych scenérií hrali slávne piesne ako Hallelujah, Imagine či rôzne iné klasiky na husliach. Fotiek máme mnoho, no ešte viacej zážitkov, nových objavov a krásne utužených priateľských vzťahov. (Lenka Jagnešáková, septima)

• Oznam

• Študentské kontá v informačnom systéme školy budú vytvárané na požiadanie od 1.10.2019.

• Dôležité!

• Prosíme všetkých užívateľov informačného systému školy, aby sa neprihlasovali do eduPage zo stránky gymnázia! Na prihlasovanie je pre všetkých určená stránka ZŠ - skolasvr.edupage.org! Tiež v mobilnej aplikácii musíte mať nastavené konto skolasvr, NIE gsr! Prosíme, pozrite si prihlasovacie heslá poslané 28.8.2019!

Inak nie je možné  objednávať obedy, známky, ani pozerať ostatné funkcie!