• ZBIERKA BIELA PASTELKA 24.9.2021

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Zbierka bude prebiehať aj na našej škole. Za akúkoľvek podporu od vás ďakujeme.

• Európsky týždeň mobility

• Milí žiaci,
            tento rok sa oficiálne prvýkrát ako škola zapájame do EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY (https://mobilityweek.eu/home/), ktorý sa koná v termíne 16.-22.9.2021. Preto Vás všetkých aj v rámci našej školy ako ZELENEJ ŠKOLY chceme inšpirovať, aby ste 17.-22.9.2021 prichádzali do školy čo najekologickejšie (teda MHD, bicyklom, kolobežkou či pešo).

Akcia sa týka najmä žiakov 2.stupňa ZŠ a gymnázia. Na triedu, ktorej žiakom sa najviac podarí obmedziť dopravu do školy autami, čaká prekvapenie:-) Pozrite si aj motivačné video ku EURÓPSKEMU TÝŽDŇU MOBILITY 16.-22.9.2021:

• Informácie zo Školského semafora

• Podľa Školského semafora vydaného MŠVVaŠ s platnosťou od 13. 9. 2021 platí:

V prípade pozitívneho výsledku Ag samotestovania žiaka počas školského roka žiak zostáva doma a rodič kontaktuje detského lekára, ktorý mu stanoví ďalší postup. Rodič oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok  Ag samotestu.

Ak  je v triede žiak alebo zamestnanec pozitívny na ochorenie COVID-19, pôjdu žiaci z triedy do 10-dňovej karantény (okrem tých, ktorí si uplatňujú výnimku z karantény).

Karanténu je možné ukončiť po 7 dňoch od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, ak:

- sa u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia a

- výsledok PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň karantény je negatívny.

Pokiaľ bude v triede 100% žiakov, ktorí majú výnimku z karantény (sú zaočkovaní alebo prekonali COVID-19), v tejto triede nedôjde k prerušeniu vyučovania.

Ak sa osoba pozitívna na ochorenie COVID-19 vyskytne v domácnosti žiaka, zostáva v karanténe len tento žiak. Jeho trieda pokračuje v prezenčnom vyučovaní.

Ak je osoba v domácnosti žiaka v karanténe (je úzky kontakt pozitívneho), žiak môže chodiť do školy do momentu, pokiaľ sa u rodiča nepotvrdí ochorenie COVID-19. Rodič má povinnosť nahlásiť karanténu žiaka detskému lekárovi, ktorý na jeho karanténu dohliada.

VÝNIMKY Z KARANTÉNY

Výnimku z karantény v prípade výskytu osoby pozitívnej na ochorenie COVID-19 v triede si môžu uplatniť:

• žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID19 za posledných 180 dní (na základe výsledku PCR testu, Ag testu, testu na protilátky),
            • plne zaočkovaní žiaci alebo žiaci zaočkovaní 1. dávkou do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Za žiaka môže rodič oznámiť škole výnimku z karantény predložením „Oznámenie o výnimke z karantény“

• Požehnanie prváckych aktoviek

• Dňa 7. 9. 2021 počas prvej vyučovacej hodiny k prvákom zavítal náš školský kaplán páter Milan a požehnal im školské aktovky.  Školská taška sprevádza žiaka na každom kroku – cestou do školy, na krúžky, cvičenia.

Do školskej tašky sa vkladajú pomôcky, zošity, učebnice, desiata. Požehnaním aktoviek do školských tašiek spoločne vložili aj spoločnú modlitbu a požehnanie, ktoré ich bude sprevádzať počas celého školského roka. FOTO TU

• Riaditeľské voľno - oznam

• Dňa 13. 9. 2021 bude z dôvodu  návštevy sv. otca Františka riaditeľské voľno. V tento deň budú  uzávierky v mestskej časti Bratislava - Petržalka a tiež v centre mesta a to dopoludnia aj  popoludní.  14. septembra bude riadne vyučovanie podľa platného rozvrhu.