• Oznam k poskytovaniu dotácie na stravu v školskom roku 2021/2022:

• Vážení rodičia,

od 1. septembra 2021 je ukončené plošné poskytovanie dotácie na stravu v ZŠ. V súvislosti s poskytovaním dotovaných obedov v školskej jedálni v novom školskom roku 2021/2022 Vám dávame na vedomie povinnosť, ktorú je potrebné zabezpečiť pred začiatkom stravovania žiaka základnej školy, ktorému vznikol nárok na dotovaný obed.

Nárok na dotovaný obed vzniká len na :

-  dieťa, ktoré navštevuje základnú školu a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (HN), alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ŽM),

-  dieťa, ktoré navštevuje  ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo 6 rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti podľa osobitného predpisu.

Žiadame rodičov, ktorých deti spĺňajú vyššie uvedené podmienky, aby najneskôr do 31.7. 2021  predložili na sekretariát školy nasledovné podklady, potrebné k posúdeniu dotácie na stravu:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v HN, alebo
            • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima, alebo
            • čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa - najdete tu

Predloženie dokladov je potrebné dohodnúť telefonicky na čísle 02/38111178 alebo ich priniesť v čase úradných hodín (streda od 9.00 do 12.00 hod.)

Dotácia na stravu sa od 1. septembra 2021 zvyšuje na 1,30 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno- vzdelávacej činnosti v ZŠ a odobralo stravu.

S úctou vedenie školy

• Misionár zo Zimbabwe na našej škole

• V záverečnom týždni tohto školského roku navštívil našich žiakov misionár verbista, páter Kamil Kočan SVD. Pracuje v misii Zimbabwe už 9 rokov a venuje sa mladým ľuďom na univerzite. Jeho prednáška mimoriadne zaujala našich študentov a priblížil im misijný rozmer cirkvi ako aj život mladých ľudí v tejto krajine. FOTO

Zaujímavé bolo počúvať o tom, ako žijú svoju vieru ľudia v Zimbabwe, v krajine, kde je len štvrtá generácia kresťanov, v čom môžu byť pre nás inšpiráciou, a v čom by potrebovali aj našu pomoc. Našim žiakom dal aj konkrétnu ponuku zapojiť sa do ONLINE evanjelizácie s možnosťou nadivazať kontakty s jeho študentmi v afrike.

Nech Pán žehná pátra Kamila v jeho misii a nech vzbudzuje misionárske povolania aj na našej škole. Ak by ste si chceli vypočuť jeho prednášku a zúčastniť sa svätej omše, ktorú bude náš misionár celebrovať, tak vás pozývame 4.7.2021 (nedeľa) o 20:00 hod. do farského kostola Povýšenia sv. Kríža v Petržalke (alebo sledovať prednášku taktiež ONLINE cez youtube daliborko).

páter Milan Toman SVD

• Ukončenie školského roku vo farskej záhrade

• V utorok 30.6.2021 dostali naši žiaci koncoročné vysvedčenie a začali pre nich prázdniny. Aj keď nás učiteľov čaká ešte nejaký ten čas v škole, predsa len sme aj my, slávnostne ukončili záver školského roku svätou omšou, ktorú celebroval páter Milan Toman SVD, vo farskom kostole Povýšenia Svätého Kríža.

Poďakovali sme Pánovi za všetky milosti a pomoc, ktorou bdel nad nami v tomto zvlášť náročnom roku. Bol čas ďakovať ako aj oslavovať v príjemnom prostredí farskej záhrady.

Pomaly sa už stáva tradíciou koncoročná "garden party" s pátrami verbistami, ktorí sa postarali o skvelý obed. Taktiež patrí vďaka pánovi Morochovičovi, ktorý pripravil skvelé predjedlo v podobe studených mís a šalátov, nášmu bývalému žiakovi a medikovi Petrovi Majerčákovi, ktorý obsluhoval gril, seminarostovi Dávidovi Kaniciánovi za jeho asistenciu a pomoc pri organizovaní stretnutia, ako aj všetkým kolegom. FOTO

Nech radostný duch, ktorého sme mohli zažiť na totmo stretnutí nás napĺňa počas celých letných prázdnin.