• Organizácia vyučovania od 22. 2. 2021

• V zmysle rozhodnutia ministra školstva z 5. 2. 2021 a  porady riaditeľov dňa 18. 2. 2021  so  zriaďovateľom cirkevných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej arcidiecézy  bude od 22. 2. 2021 obnovené prezenčné vyučovanie pre  1. a 2. ročník základnej školy. Ostatné ročníky základnej školy a gymnázia pokračujú v dištančnej forme vyučovania.

Infromácie k nástupu žiakov do škôl nájdete aj tu.

• Online karneval

• Každý rok majú deti na našej škole karneval a vyučovanie v maskách. Sú to veľmi obľúbené dni, ktoré sú plné radosti a veselosti.

Aj v tomto zvláštnom období, keď veľa vecí prežívame inak, sme si povedali, že karneval nemôže chýbať.  A nechýbal! Teraz už máme pôstne obdobie, ale fašiangový čas sme zavŕšili online karnevalom. FOTO

Znie to zvláštne, ale bolo to super! Deťom sa na obrazovkách namiesto pani učiteliek objavili rôzne snehové kráľovné, šašovia, indiánky, ježibaby a všeličo iné. Ale aj deti sa zmenili, neboli to už deti, ale boli tam kúzelníci, trpaslíci, pipi dlhé pančuchy, rytieri, princezné, mačičky...

No ani vyučovanie nebolo také, ako býva. Bolo karnevalové. Bolo plné tvorenia, rozprávok, zaujímavých úloh, ale aj tancovania. Všetkým sa nám to páčilo, ale napriek tomu veríme, že ďalší karneval prežijeme už spolu v škole. FOTO

• Pôstne projekty pre žiakov aj rodičov

• Pôstne obdobie je časom zastavenia sa, obrátenia svojho srdca k Bohu, čas stíšenia sa. Ponúkame vám ku každodenným chvíľam osobnej modlitby niekoľko Biblických projektov.

Biblický plán na 40 dní s názvom: „Konaj, ži a miluj VO MNE.“ Tento pôstny plán vytvorilo spoločenstvo Efez pre vás, ktorí túžite spoznávať moc a silu Božieho slova a rásť v dôvere v Božiu milosť. Zároveň počas pôstneho obdobia, od pondelka do piatku, budeme každé ráno o 6:30 hod. vysielať rannú ONLINE adoráciu.

Sprevádzaná bude medžugorskými piesňami a rannými zamysleniami Biblického plánu. Ak chcete dostávať zamyslenia na váš email navštívte našu webovú stránku daliborko.sk a zaregistrujte sa. Na farskej stránke nájdete taktiež link k rannému vysielaniu adorácie, ako aj viac informácií.

Exodus pre deti

Na stránke farnosti Povýšenia sv. Kríža (daliborko.sk) nájdete peknú inšpiráciu a pôstnu výzvu pre žiakov I. stupňa. Vykročte na cestu slobody v tomto pôstnom čase spolu so svojimi deťmi a spravte niečo pre ducha aj pre telo, veď sa vraví, že "v zdravom tele, zdravý duch".

Jozefov dom a jeho poklady

„Jozefov dom a jeho poklady“, tak znie pôstna hra a príprava pre deti. Každú sobotu počas pôstneho obdobia odvysielame o 9:00 hod. asi trojminútové divadielko. Príbeh nájdete potom na stránke daliborko.sk a FB daliborko. Deťom dáme „návod a myšlienku”, ktorú si môžu potom doma zahrať a príbeh dokončiť. Osobu sv. Jozefa vám zaujímavou formou predstavia bábkoherečka Lucka Janovová a páter Milan Toman SVD.

Milí priatelia, verím, že vás niektorá z týchto ponúk inšpirovala a pridáte sa so svojimi deťmi. Želám vám požehnaný čas prírpavy.

páter Milan Toman SVD

školský dekna

• Zmena v organizácii vyučovania od 8. 2. 2021

• Na základe rozhodnutia nášho zriaďovateľa, ktorým je Rímskokatolícka cirkev Bratislavská arcidiecéza sa škola z dôvodu zlej epidemiologickej situácie od 8. 2. 2021 nebude otvárať - stanovisko RUVZ

Vyučovanie v celej škole bude naďalej prebiehať dištančnou formou, podľa doteraz platného rozvrhu.