Partners

Pondelok 21. 8. 2017

Naša škola je zapojená do projektu

Číslo projektu:

2015-1-SK01-KA101-008725
Názov projektu: Cudzie jazyky - brána do sveta

Termín realizácie projektu:  1. 12. 2015 - 30. 11. 2016

Vitajte na stránkach našej školy - škola so srdcom pre všetkých !

• Informácie o stravnom

Od 1. 9. 2016 sa na základe rozhodnutia Rady školy Spojenej školy Svätej Rodiny a so súhlasom Arcibiskupského školského úradu, Špitálska 7, Bratislava novým zriaďovateľom a prevádzkovateľom školskej jedálne stáva spoločnosť GLOBAL GASTRO, s.r.o. Hrachova 16/12B, 821 05 Bratislava, IČO: 46 317 287. Uvedená spoločnosť prevádzkuje školskú jedáleň už od 1. 1. 2016 a od 1. 9. 2016 sa stáva aj jej zriaďovateľom.

• Úradné hodiny počas prázdnin:  vždy v  stredu  v čase 9.00 – 12.00 hod.

Všetky informácie pre nových žiakov budú na webovej stránke a na vchodových dverách po 21. auguste.

• Do súťaže sa zapojili viaceré slovenské školy. V našej škole sa do súťaže zapojilo 80 žiakov. Vyžrebovaným výhercom Anglickej literatúry sa stáva Alexandra Rusnáková (v kategórii Star 1).Vo všetkých kategóriách bolo viac súťažiacich, ktorí dosiahli 100%. Na našej škole dosiahli 100%:

V kategórií Star 1: Katarína Kajanová, Alexandra Rusnáková, Lujza Šimončičová

• Aj vy ste boli s nami na GercenkaFeste? Užili ste si ho tak ako my? Pripomeňte si ešte raz super atmosféru, ktorá panovala aj vďaka vám. A čo je najdôležitejšie, pomohli sme/ste našej škole krásnou sumou 5033€ na výstavbu nového multifiunkčného ihriska. ĎAKUJEME! FOTO TU

• Menšiu ochutnávku fotiek z úvodu našej skvelej akcie Gercenka Fest nájdete po kliknutí TU. Viac čoskoro.

• Žiaci II.A  a  III. A  navštívili 12. júna najkrajší hrad Malých Karpát - hrad Červený Kameň. Prehliadkou hradu sa deti dozvedeli, ako tu bývalí majitelia prežívali svoj každodenný život v minulosti. Príjemným spestrením výletu bola prehliadka dravých vtákov a pozorovanie preletov dravcov prekrásnou prírodou Malých Karpát. FOTO

• Vážení rodičia,

pozývame vás na stretnutie s Hejného matematikou - dňa 7.6. o 16.00 - pre rodičov žiakov 1. ročníka a 19. 6. o 16.00 pre rodičov žiakov 2. ročníka. Na stretnutí bude prítomná lektorka vyučovania matematiky metódou prof. M. Hejného, ktorá priblíži metodiku vyučovania a zodpovie na  otázky rodičov. Na stretnutie sú pozvaní všetci rodičia, ktorí majú o uvedenú problematiku záujem.

• Popoludnie plné zábavy, súťaží, radosti a smiechu - taký bol sviatok MDD v ŠKD na našej škole. Všetci sme boli spokojní - deti za odmeny, ktoré boli pre nich nachystané za súťaže, no a pre dospelákov boli odmenou spokojné a radostné tváre našich detí. FOTO Z AKCIE TU

• Tradične aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do medzinárodnej programátorskej súťaže BALTIE 2017. Školské kolo prebehlo dňa 10.5.2017 a zúčastnilo sa ho 11 žiakov 3. ročníka v kategórii A a v kategórii B súťažilo 13 žiakov 4. a 5. ročníka. 5 úspešných žiakov v kategórii A a 6 žiakov v kategórii B súťažilo v krajskom kole, ktoré sme organizovali na našej škole dňa 22. 5. 2017 za účasti súťažiacich z 5 škôl v bratislavskom kraji. V kategórii A sa na 1. mieste umiestnil Tomáš Huber z 3. B a na 3. mieste skončila Laura Radobická z 3. B.  V kategórii B na 2. mieste skončil Bystrík Roch zo 4. B a na peknom 4. mieste Martin Nedeľka z 5. A. Úspešnými boli aj Andrej Hajdúch zo 4. B, Adam Halaj z 5. B a Karolína Koutná zo 4. A . Títo dostali možnosť zúčastniť sa finále súťaže, kde si svoje vedomosti a zručnosti z programovania v Baltíku porovnajú so žiakmi nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a Poľska. Medzinárodné finále BALTIE 2017 sa uskutoční dňa 10. 6. 2017.

• V dňoch od 15. do 19. mája žiaci štvrtého ročníka a triedy 3.B a 3.C prežili krásny spoločný čas v škole v prírode - Lazy pod Makytou, časť Čertov, v malebnom prostredí Javorníkov. Ideálne počasie, super animátori, bazén, turistika, šport, žabky, žubrienky a spoločná zábava robili naše chvíle radostnými, plnohodnotnými a budeme na ne dlho spomínať. Viď fotky vo fotoalbume.

• Žiaci 1.A, 1.B, 1.C a 1.D sa zúčastnili výletu na farme Abeland v Lozorne. FOTO

• Dňa 17.5.2017 sa konalo okresné kolo Slávika Slovenska, na ktorom nás reprezentovali za 1. kategóriu Emka Novotná z 2. C, za 2. kategóriu Barborka Kružliaková z 5. B a za 3. kategóriu Julka Reinoldová z tercie. B. Kružliaková a J. Reinoldová získali pekné 2. miesto.Gratulujeme. FOTO

• Súťaž bude prebiehať u nás v škole:

pre 2.stupeň: 19.5.2017 (piatok) v školskej jedálni cez 3.vyučovaciu hodinu 10.10 - 10.55. Prineste si pero a prekladový slovník.

pre 1.stupeň: 22.5.2017 (pondelok) v školskej jedálni cez 1.vyučovaciu hodinu, prosíme aby deti prišli už 8.10 do jedálne s perom a žiaci 1.ročníka s perom, ceruzkou a farbičkami (modrá, zelená, žltá, červená, čierna, oranžová).